Vítejte na stránkách
DK auto-moto s.r.o.

Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Lamborghini Aventador

Lamborghini Aventador

 

2011-2017

Výfukový systém ve verzi Slip-On pro model Aventador LP700-4 Coupé /Roadster


Společnost Akrapovič vyvinula fantastický nový koncept Slip-On výfukového systému pro již tak vynikající supersport Lamborghini Aventador LP700-4. Hranice výkonu tohoto výjimečného stroje jsou tím posunuty ještě dále. Celý systém byl vyvinut za pomoci simulační technologie Computational Fluid Dynamics (CFD) tak, aby využil potenciál vidlicového dvanáctiválce zcela do plna. Oproti standardu navyšuje výkon o 10 koní při 3.100 otáčkách, přidává téměř 29 Nm kroutícího momentu a zároveň znamená významnou úsporu hmotnosti. Společně volitelnými propojovacími trubkami ušetří více než 17 kilogramů, což reprezentuje 57% úsporu hmotnosti oproti sériovému výfuku. Ve spodním rozsahu otáček produkuje hutný hluboký zvuk, který postupně přechází až do hromového rachotu typického pro motor V-12. Součástí výfuku je bezdrátový systém ovládání klapek výfukových přívěr Akrapovič Sound Kit, kterým lze volit mezi hlasitým nebo umírněnějším zvukovým projevem. Slévárny společnosti Akrapovič věnují při výrobě tohoto Slip-On systému pozornost každému detailu, takže perfektně zapadá do zadní části Aventadoru. Třešničkou na dortu jsou speciálně tvarované koncovky provedené v kombinaci karbonu a titanu, které činí vzhled nového výfukového systému stejně krásným, jako jeho zvuk. Dokonalost Slip-On systému pro Lamborghini Aventador, může být ještě umocněna pomocí vysoce kvalitních propojovacích trubek ze slitiny inconel, které se k výfuku nabízí jako volitelné příslušenství. Tyto propojovací trubky ještě navyšují výkon tohoto ohromujícího automobilu, redukují hmotnost a umožňují ještě větší prožitek. Zvukaři společnosti Akrapovič intenzivně pracovali na vývoji originálního závodního zvuku ve stylu Grand Prix, který si užije jak posádka vozu, tak kolemjdoucí.

Fakta:


+ 10 HP
+ 28 Nm
- 13,8 kg

Objednávkové číslo Popis produktu (viz. schématický nákres níže) Cena
MTP-LA/TI/1 Titanový centrální tlumič s titanovými propojovacími trubkami, titanovými difuzory a karbonovým krytem 10.908 EUR
Volitelné příslušenství
L-LA/T/1 Sada propojovacích trubek ze slitiny inconel 3.641 EUR

Uvedené ceny jsou bez DPH a budou přepočítány do CZK v den objednávky.

Upozornění: jelikož montáží volitelných propojovacích trubek (obj. č.: L-LA/T/1) dochází k odstranění továrních katalyzátorů, může dojít k aktivaci kontrolky "Engine Check" - aby toto nenastalo, doporučujeme přemapovat originální řídící jednotku. Montáž těchto propojovacích trubek je doporučena pouze pro závodní použití.

Fotogalerie:

Lamborghini Aventador - car
Akrapovič Exhaust
#1 - Lamborghini Aventador - car Akrapovič Exhaust

Lamborghini Aventador - car
Akrapovič Exhaust
#2 - Lamborghini Aventador - car Akrapovič Exhaust

Lamborghini Aventador - exhaust
Akrapovič Slip-On System
#3 - Lamborghini Aventador - exhaust Akrapovič Slip-On System

Lamborghini Aventador - exhaust
Akrapovič Slip-On System
#4 - Lamborghini Aventador - exhaust Akrapovič Slip-On System

Lamborghini Aventador - exhaust
Akrapovič Slip-On System
#5 - Lamborghini Aventador - exhaust Akrapovič Slip-On System

Lamborghini Aventador - exhaust
Akrapovič Link Pipes (inconel)
#6 - Lamborghini Aventador - exhaust Akrapovič Link Pipes (inconel)

Lamborghini Aventador - exhaust
Performance Graph
#7 - Lamborghini Aventador - exhaust Performance Graph

Akrapovič Sound Kit
#8 - Akrapovič Sound Kit


Copyright DK auto moto racing 2008 - 2020